Search here...
0
TOP
Lifestyle

6 dolegliwości które wykończysz z pomocą skrzypu polnego

       Skrzyp polny jest rośliną wieloletnią, w Polsce bardzo pospolitą. Rośnie sobie spokojnie na obszarze pół, łąk i przydroży. Mylony często z chwastem. W rzeczywistości jest antidotum na wiele dolegliwości. Znajduję się w czołówce dobroczynnych ziół.

skrzyp polny wpływ na zdrowie

6 dolegliwości które wykończysz z pomocą skrzypu polnego:

  1. Schorzenia dróg moczowych

Dzięki obecności flawonoidów skrzyp polny zwiększa objętość moczu i likwiduje nadmiar moczanów. Jest słabym środkiem moczopędnym pomocnym w łagodnych problemach schorzeń dróg moczowych. Koi ale nie odwadnia organizmu. Co ciekawe skrzyp polny zapobiega powstawaniu kamieni w układzie moczowym.

    2. Stres, nerwy i drgawki
Wyciąg ze skrzypu ma działanie uspokajające i przeciwdrgawkowe.
    3. Obfite miesiączki
Działa przeciwkrwotocznie dlatego zalecany jest pomocniczo przy obfitych miesiączkach oraz innych krwawieniach organizmu np. z nosa, płuc.
     4. Potliwość stóp

Picie naparu ze skrzypu polnego pomaga również na potliwość stóp. Za sprawą skrzypu nadmiar potu nie wydostaje się na powierzchnie skóry a zostaje wydalony z moczem.

   5. Oparzenia i stany zapalne skóry

W postaci okładów skrzyp polny stosuje się na oparzenia, popękane naczynka, stany zapalne czy przy łuszczycy. Cerze naczynkowej pomoże wzmacniając naczynka i zmniejszając ryzyko pękania.
    6. Wypadające, łamiące się włosy, pozbawione blasku, łamliwe paznokcie
Wydaje mi się, że skrzyp właśnie najbardziej jest znany z dobrego wpływu na zdrowie naszych włosów, skóry i paznokci. Wszystko dzięki zawartości krzemu, który wzmacnia włosy i sprawia, że są mocne i lśniące, nie przetłuszczają się. Za jego sprawą paznokcie są mocniejsze i mniej się rozdwajają. Bardzo dobre działanie skrzypu widać po stanie cery, która wolniej się starzeje. Często skrzyp polny jest składnikiem suplementów diety wspomagających stan włosów, cery i paznokci. W suplementach połączony jest najczęściej z witaminami i minerałami, które mają kompleksowo zadbać o urodę.
To nie koniec zalet picia herbatki ze skrzypu. Zalecana jest również na odporność ponieważ działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, również odtruwa.

Podczas długotrwałego spożywania skrzypu dobrze jest uzupełnić witaminę B1 ponieważ skrzyp zawiera antywitaminę B1. W towarzystwie produktów zawierających witaminę B1 nie pijemy herbatki lub nie bierzemy suplementu ze skrzypem. Produkty z witaminą B1 to : soczewica, sezam, drożdże, pestki słonecznika, groch, kiełki pszenicy, suplementy diety z wit. B1.

Fajnie, że jesteś!

Może zajrzysz tu:
Jak wyglądać pięknie? – koniecznie uzupełnij dietę o ten składnik.Źródła: 1,2,3.

Wszystkie informacje uzyskane na blogu widnieją tu w celach informacyjnych. Niekiedy przedstawiają spojrzenie autorki na aspekty zdrowia i nie zastępują porady pracownika służby zdrowia.

«

»

Leave a Comment