Search here...
0
TOP
Lifestyle

Jak budować pewność siebie?

Pewność siebie jest motorem do osiągania sukcesów w życiu, dzięki któremu szybko jedziesz do przodu, nawet po miasteczku holenderskim. Każdy z nas ma jakąś swoją umiejętność, choć jedną, którą może wykorzystać i usprawnić do urzeczywistnienia swoich marzeń. Jesteś więc wyjątkową osobą, o wyjątkowych cechach osobowości, talentu, wyglądu. Jesteś niepowtarzalny. Pewność siebie da ci wiarę i siłę, tak byś łatwo się nie poddawał. Cokolwiek chcesz osiągnąć. Jesteś kawałkiem węgla, a w środku kryje się diament. Brakuje ci tylko wiary.

Pewność siebie nie ma źródła w tym, że zawsze ma się rację, ale w braku obawy przed pomyłką. 
Peter T. Mcintyre

Wpływ otoczenia

Kiedy byłam dzieckiem, zawsze zazdrościłam pewnym siebie dzieciom, odnoszenia sukcesów. Zazwyczaj, po upadku szybko się podnosiły. Na lekcjach wiele razy, na pytanie nauczyciela, znałam odpowiedz ale bałam się zgłosić i być może zobaczyć negatywne reakcje lub śmiech kolegów. Wydaje mi się, że zabrakło mi kogoś kto powie, że dam radę. Wiesz, takiego ciepłego słowa, że jestem w czymś dobra i coś mi idzie… Takie zaniedbania otoczenia, musimy nadrabiać sami, w dorosłym życiu. Z czasem, nauczyłam się być sama dla siebie podporą i nie uzależniać swojego szczęścia, od innych osób. A już na pewno nie od tych, którzy nie są tego warci.

Egoiści czy toksyczni ludzie?

Wiesz, tacy ludzie, którzy widzą tylko siebie i skupiają swoją uwagę na swoich potrzebach i swojej egzystencji, dla ciebie będą tylko biorcami. Biorcami twojej uwagi, dobrej energii i siły, a tobie nie mają do zaoferowania zbyt wiele. Poświęcają choć odrobinę swojego czasu na twoje problemy? Jak zaczynasz o sobie mówić uciekają? Jeśli tak, daj sobie spokój, jest wiele wspaniałych osób. Takich, którzy sami obdarują cię swoją dobrą energią i nie będą chcieli nic w zamian, oprócz czasu spęczonego z tobą.

Naucz się być neutralny

Tu mamy najważniejszy czynnik, który niszczy twoją pewność siebie. To jest przejmowanie się opinią innych. Nie warto się przejmować opinią innych osób, ponieważ one za ciebie nie zapłacą rachunków, nie będą żyć twoim życiem, nie będą mieć twoich problemów i ich nie rozwiążą. W twoim życiu, to ty musisz być sterem i okrętem. Do ciebie należy ostatnie słowo. Oczywiście słuchaj porad przychylnych osób ale decyzje podejmuj sam. Musisz się też przyzwyczaić, że jest taka grupa osób, które nigdy nie będą ci życzyć dobrze. Z zazdrości bo mąż/żona fajny/a, bo samochód, bo mieszkanie, bo dom, bo dzieci. Powodów może być milion. Czy dla takich osób warto się przejmować? Nawet jeśli myślą o tobie, zajmuje im to chwilę, bo i tak całą uwagę skupiają na sobie.

Niektórzy polecają ćwiczenia zwiększające pewność siebie i budujące odporność na opinie innych osób:
1. Uśmiechanie się do obcych osób na ulicy
2. Pytanie się przechodniów o godzinę
3. Dopytywanie się w sklepie o towar, proszenie o poradę
4. W restauracji opiniowanie dania publicznie.

Pamiętaj, że pewność siebie, to nie:
1. Chamskie i aroganckie zachowanie
2. Obnoszenie się ze swoją wyjątkowością, przez co osoba obok czuje się gorsza
3. Udawanie, że pozjadało się wszystkie rozumy
4. Wychwalanie się swoimi dobrami materialnymi
5. Umniejszanie w jakikolwiek sposób drugiej osoby.

Pewność siebie to wiara w swoją prawdziwą wiedzę, w swoje siły i możliwości. Nie poddawanie się po pierwszych potknięciach, tylko dążenie do wyznaczonych przez siebie celów, z wiarą i cierpliwością. Wszystko po to, aby spełniać marzenia i cele, swoje i swoich bliskich. Nie robiąc przy tym nikomu krzywdy. Rób sobie dobrze dla siebie, nie dlatego, że chcesz utrzeć komuś nos. Czy to jest takie ważne? Dziel się ze swoim entuzjazmem z innymi, nie siej fermentu.

Słyszałeś może o Kamili Rowińskiej? Jeśli nie, to najwyższy czas. Kamila jest osobą, której życie nie rozpieszczało. Zaznała czym jest dom dziecka, 9 guzów piersi, smak rozwodu… Wiele osób na jej miejscu, dawno by się poddało. A ona uparcie dążyła do swoich celów. Kierowała zespołem osób w firmie kosmetycznej. Ukończyła studia coachingowe, po to by dziś nauczać innych jak pokonywać własne bariery i osiągać sukcesy mimo przeciwności.

Czasami musisz zdać sobie sprawę, że droga do celu jest jak poród. Często ciężka i bolesna, ale później zobaczysz twoje nowo narodzone dziecko sukcesu, które uśmiecha się do ciebie. Twoje szczęście i satysfakcja będą ogromne. Mimo to, że dalej będzie ciężko bo musisz zmieniać te zasrane pieluchy, to już codziennie będziesz widział uśmiech dziecka.

Wracając do Kamili, stworzyła świetne webinarium w którym ujawnia 5 STRATEGII BUDOWANIA PEWNOŚCI SIEBIE stosowanych i sprawdzonych przez samą autorkę. Kamila mówi między innymi o tajnym ćwiczeniu, które daje jej moc i energię na cały dzień. Jeśli jesteś w trudnym momencie swojego życia i nie wiesz co dalej. Jeśli już znasz swój cel, a nie wiesz jak się zmotywować, bo ciągle się poddajesz i zniechęcasz. Webinarium pomoże ci ogarnąć wyższy poziom. Daj znać jak Ci idzie!

Tu więcej informacji o webinarium Kamili

KLIK

«

»

Leave a Comment