Search here...
0
TOP
Marketing

Jak dodać okładki wyróżnionych stories na Instagram?

Okładki Instagram stories to świetny sposób, dzięki któremu możesz uporządkować dodane relacje i podkreślić swój styl. Aktualizując okładki wyróżnionych stories, możesz wybrać kolor współgrający ze stylem profilu oraz pasującą do tematu relacji ikoną lub napisem.

Być może w tym momencie twoje relacje dodane bez okładek na tle profilu wyglądają dość przypadkowo, ponieważ jako okładki Instagram automatycznie dodaje elementy użyte w relacji. Po zmianie stylowe okładki zachęcą użytkowników Instagrama do wyświetlenia relacji.

Jak zmienić okładki Instagram stories?

Okładki możesz zmienić/dodać na dwa sposoby – poprzez ich zmianę bez publikowania relacji lub dodanie po udostępnieniu swojej pierwszej relacji.

Sposób 1. Zmiana okładki Instagram stories bez dodania nowej relacji.

Najpierw przygotuj sobie okładki w folderze ze zdjęciami w telefonie/ u mnie „Galeria”. Okładki możesz znaleźć między innymi tutaj.

Kliknij okrągłą ikonkę stories znajdującą się pod Bio. Następnie kliknij 3 kropki w prawym dolnym rogu ekranu. Zobaczysz menu, wybierz opcję „Edytuj wyróżnioną relację” jak na grafice niżej. Następnie kliknij „Edytuj obraz w tle”. Wybierz z Galerii przygotowaną okładkę, jeśli masz okładkę z mojego sklepiku, będzie już dopasowana, więc wystarczy, że klikniesz dalej. Jeśli nie musisz, dopasować okładkę „rozciągając” grafikę palcami do odpowiedniego rozmiaru. Również klikasz dalej i gotowe!

Jak dodać okładkę Instagram Stories?

Sposób 2. Jeśli nie masz jeszcze żadnych wyróżnionych stories na Instagramie.

Jeśli zaczynasz od zera i chcesz utworzyć nową wyróżnioną relację, wykonaj następujące kroki:

  1. Dodaj wybrane zdjęcie lub film do swojej historii na Instagramie
  2. W prawym dolnym rogu kliknij ikonę z serduszkiem „Wyróżnione rekacje”
  3. Zobaczysz wyskakujące okienko z napisem „Dodaj do wyróżnień”. Kliknij „Nowe”.
  4. Wpisz tytuł kategorii stories, który będzie umieszczony pod kołem.  
  5. Kliknij „Dodaj”, a wyróżnienie będzie już widoczne na twoim profilu. Możesz teraz dodawać przyszłe relacje do tej samej kategorii wyróżnionych.
  6. Następnie swoją okładkę dodaj tak jak w pierwszym sposobie.

Jak dodać kolejną relację tego samego dnia?

Po dodaniu pierwszej relacji danego dnia za pomocą plusika przy zdjęciu profilowym, możesz zauważyć, że przez jakiś czas plus nie będzie widoczny. Kolejną relację możesz dodać, wchodząc na tablicę z postami znajomych/ obserwowanych osób -> ikona domku. Teraz wystarczy, że przesuniesz palcem po ekranie od lewej do prawej strony. Instagram przekieruje cię do aparatu, ale możesz wybrać też zdjęcie lub film z Galerii.

«

»

Leave a Comment