Search here...
0
TOP
Lifestyle

Jak wpływa na Ciebie kolagen? Hit czy mit?

 Tyle się słyszy o kolagenie. Reklamy dosłownie, atakują nas ofertami swoich innowacyjnych formuł kremów odmładzających. Masz wrażenie, że otworzysz szafę a tam wyskoczy laska z piękną promienną twarzą i w dłoni będzie trzymać krem z kolagenem. A kuku!

 Tak, więc ten wysoko promowany w obecnych czasach składnik, jednocześnie jest wysoko pożądany przez wszystkie panie dbające o siebie i chcące powstrzymać skutki tykającego zegara biologicznego.

No dobra! Co wiemy z reklam, to z reklam. Czym właściwie jest kolagen?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Dzięki temu, że jest odporny na rozciąganie i elastyczny stanowi ważny element w budowie naszego ciała. Tworzy warstwę ochronną wszystkich organów. To elastyczne białko kojarzone jest głownie ze zdrowiem ścięgien, mięśni i skóry. Ale nie zapominajmy o ochronie organów wewnętrznych. Używając kolagenu bezpośrednio na skórę zauważysz poprawę, natomiast pamiętaj, że organy wewnętrzne też się go domagają. Z wiekiem nasz organizm produkuje co raz mniej kolagenu. Co się z tym wiąże, mamy więcej zmarszczek, obserwujemy gorszy stan cery, włosów i paznokci. Zapomniałam o cellulicie, który też jakby nie było, ma z kolagenem wiele wspólnego.
Z wiekiem nasze ciało traci zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych. Co raz więcej komórek kolagenowych obumiera, więcej niż zostaje wyprodukowanych. To się dzieje już po 25 roku życia… Shit! To jeszcze nie wszystko. Kolejka jedzie szybciej, gdy jesteśmy narażeni na stres czy choroby. Także, dbamy o siebie dwojako =  dieta + ruch.

Co istotne, kolagen jest naturalną substancją świetnie pielęgnującą skórę wrażliwą, skórę naczyniową i atopową. Regeneruje skórę z cellulitem lub rozstępami. Zalecany jest wielokrotnie, przez lekarzy do pielęgnacji , po zabiegach chirurgicznych czy medycyny estetycznej. Kolagen zawarty w szamponie lub odżywce do włosów regeneruje je. Również ma wzmacniający wpływ na paznokcie.

w czym zawarty jest kolagen

Kolagen w diecie

W tym przypadku, więc reklamy o kolagenie to nie science fiction tylko dużo prawdy. Co z tym zrobić???? Czasu nie oszukasz ale możesz trochę pomóc opóźnić ten proces. Masz kremy, super… Ale to tylko miejscowo.  Wewnętrznie mamy dostępny kolagen w suplementach. Warto je brać ponieważ w diecie występuje bardzo ubogo. Jeśli wolisz naturalne metody dostarczenia go organizmowi to łap krótką listę, gdzie znajdziesz kolagen w pożywieniu: podroby, galaretki mięsne lub owocowe, golonki czy ryby w galarecie. Nie da się jeść tych produktów na co dzień, jest to wręcz nie zdrowe. Od czasu do czasu, owszem.

Wszystko w Twoich rękach!

Jeden z filarów urody!

«

»

Leave a Comment