Search here...
0
TOP
Marketing

Odpicuj swój Instagram – darmowe presety LIGHTROOM

Lightroom jest świetny do edycji zdjęć. Pozwala stworzyć pięknie wyglądające zdjęcie bez utraty jakości. Korzystają z niego blogerzy i fotografowie, ale obecnie prawdziwą popularność presety Lightroom zyskały na Instagramie.

Czym są presety?

Presety to zapisane informacje o ustawieniach modułu develop w Adobe Lightroom. Presety umożliwiają szybką, efektowną obróbkę zdjęć oraz uzyskanie wymarzonego efektu. Lightroom na smartfony jest bezpłatną aplikacją, co jest ogromną zaletą.

Zanim kupisz płatne presety, koniecznie zainstaluj sobie kilka darmowych. Może akurat przypadną Ci do gustu. Jeśli nie, dowiesz się chociaż czego szukasz i w którą stronę chcesz iść.

Jeśli przeglądasz, od czasu do czasu tablice innych użytkowników na Instagramie, możesz zauważyć, że wiele ogromnych profili opiera się właśnie na jednolitej estetyce i stylu zdjęć. Wykorzystanie presetów świetnie się sprawdza na profilach modowych, lifestylowych czy, o aranżacji wnętrz. Presety mogą wyciągnąć ze zdjęcia co najlepsze, ale i je popsuć. Dlatego najlepiej przetestować w Lightroomie kilka presetów. Fajnie też jest podejrzeć, jak będzie wyglądać zestaw zdjęć przerobiony jednym presetem na tablicy Instagram. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji UNUM (pozwala na planowanie siatki Instagram) i później ewentualnie publikować według stworzonego przez siebie schematu.

Jak zainstalować preset?

Po pobraniu pliku z presetem musisz go rozpakować. Gdy wszystkie pliki w formacie .dng są już w galerii zdjęć, otwórz aplikację Lightroom i dodaj je do aplikacji. Tak samo, jak dodajesz do niej nowe zdjęcia (plusem, prawy dolny róg).

darmowe presety instagram

Następnie wchodzisz w pierwsze zdjęcie z zapisanym presetem, klikasz ikonę “trzy kropki” w prawym górnym rogu i wybierasz opcję “create preset”. Nadajesz nazwę swojemu presetowi i zatwierdzasz. Gotowe! Od teraz możesz nakładać preset na wybrane przez siebie zdjęcie. Jest to jedna z głównych opcji edycji zdjęcia w Lightroom, znajdująca się w dole ekranu.

Polecam, dwie świetne sprawdzone przeze mnie strony, na których znajdziesz darmowe presety do pobrania. Większość presetów możesz pobrać i zainstalować bezpośrednio na telefonie.

1. Free Preset – ogromna baza darmowych presetów. Nie zależnie jaki efekt chcesz uzyskać , z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Mnóstwo stylów do testowania. Zaletą jest proste pobieranie.

2. Free Lightroom Presets – strona oferująca ustawienia Lightrooma zarówno w wersji mobilnej, jak i na komputer.

Dlaczego warto stosować presety?

Oszczędzasz swój czas, który normalnie spędziłbyś na edycji każdego pojedynczego zdjęcia. Jeśli żaden z presetów dostępnych w sieci, zarówno płatnych i bezpłatnych ci nie odpowiada, możesz utworzyć swój własny. Później nakładać go na wybrane zdjęcia.

Nie potrzebujesz subskrypcji Adobe aby korzystać z edycji w telefonie. Wystarczy, że pobierzesz darmową aplikację.

«

»

Leave a Comment